Protherm Kombi Petekleri Isıtmıyor

Protherm kombi petekleri ısıtmıyor problemi, özellikle kış aylarında birçok kullanıcının yaşadığı en önemli sorunlardan bir tanesidir.

protherm kombi petekleri ısıtmıyor
protherm kombi petekleri ısıtmıyor
  • Kombilerinizde bu sorunları yaşamamak adına düzenli olarak bakım hizmeti almanız gerekiyor. bunun yanı sıra peteklerde hava ve su birikiminin de yine düzenli olarak boşaltılması şarttır. Bunu kendi başınıza yapabilirsiniz ancak tecrübe sahibi değilseniz eğer servis ekiplerinden yardım almanız gerekiyor.
  • Kombi ile ilgili bir sorun yok. Sorun tamamen peteklerde ve az önce de dediğimiz gibi hava dolu petekler ne yazık ki tam manasıyla verim sunmayacaktır. Burada bilmeniz gereken acı bir gerçek daha var. Eğer petekler yeteri kadar ısıtmıyorsa yani kombiniz bu ısıyı sağlamıyorsa yüksek faturalar da sizleri bekliyor olacaktır.
  • Bu sorunun önüne geçmek için sizler de Protherm servis ekiplerini arayabilir ve taleplerinizi de doğrudan bu ekibe iletebilirsiniz. Sorunu en hızlı şekilde çözecek ve bunu da uygun rakamlar ile birlikte yerine getireceklerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Protherm kombim petekleri neden ısınmıyor?

Protherm kombinin petekleri ısınmıyorsa, birkaç farklı sebep olabilir. Bunlar arasında kombinin su basıncının düşük olması, hava kabarcıklarının oluşması, termostatın arızalı olması, su sirkülasyonunun yeterince iyi olmaması veya kombi filtresinin tıkalı olması sayılabilir.

Protherm kombim petekleri ısınmıyor diye arıza kaydı açtım ama teknisyen gelmedi. Ne yapmalıyım?

Protherm kombi servisine arıza kaydı açtıktan sonra belirtilen süre içinde teknisyen gelmediyse, servis merkeziyle tekrar iletişime geçmeniz önerilir. Ayrıca, telefonla veya internet üzerinden Protherm müşteri hizmetleriyle de iletişime geçebilirsiniz.

Protherm kombim petekleri ısınmıyor sorunu için ne tür bir müdahale gereklidir?

Protherm kombi petekleri ısınmıyorsa, müdahale için öncelikle kombinin su basıncının kontrol edilmesi gerekir. Eğer su basıncı düşükse, su basıncını yükseltmek için kombiye su takviyesi yapılması gerekir. Ayrıca, hava kabarcıklarının oluşması durumunda radyatörlerdeki hava tahliye edilmeli veya hava tahliye vanaları açılmalıdır. Ayrıca, kombi filtresinin tıkalı olması durumunda filtre temizlenmelidir.

Protherm kombimde petekler yarıda kesiliyor. Sorun ne olabilir?

Protherm kombinin petekleri yarıda kesiliyorsa, bunun nedeni su sirkülasyonunun yeterince iyi olmaması olabilir. Bu durumda, su sirkülasyonunu sağlamak için kombinin pompa ayarları kontrol edilmeli veya pompa değiştirilmelidir. Ayrıca, kombi termostatının arızalı olması veya kombi sensörünün yanlış okuması da sorunun nedeni olabilir.

Protherm kombim petekleri ısınmıyor sorunu için kendim müdahale edebilir miyim?

Protherm kombi petekleri ısınmıyor sorunu için mümkün olan en iyi çözüm kombi servisi tarafından müdahale edilmesidir. Ancak, su basıncı düşükse, su takviyesi yapılabilir. Ayrıca, hava tahliye vanaları açılabilir veya filtre temizlenebilir. Ancak, kombi tamiri konusunda yeterli tecrübeye sahip olmayan kişilerin müdahale etmemesi önermiyoruz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com