Protherm Kombi A4 Hatası

Protherm markalarına ait kombilerde kullanıcılarının çok fazla karşılaştığı problemlerden biri de protherm kombi a4 hatası problemi olarak bilinir. Bu problem genellikle sıcak su arızalanması ile karşımıza çıkar. Sıcak su sensörünün sıcak su temin edememesi sebebi ile tamir edilemediğinde ekranda Protherm kombi a4 hatası ile karşılaşırız. Ayrıca sıcak su arızalarında sıcak su sensörü tamir edilemediği durumda mutlaka parça değişimi yapılması gereklidir. Sorun ancak bu şekilde çözülebilir. Fakat her sıcak su sorunu sıcak su sensör sorunu demek de değildir. Ekranda Protherm kombi a4 hatası gördüğünüzde yapmanız gerekenler;

  • Cihazı resetlemeniz gereklidir. Maksimum cihazı 3 kez resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.
  • Resetleme sonrasında sorun hala devam edip ekrandaki hata kodu düzelmez ise maalesef servis yardımı almanız gerekmektedir.

Arızanın sebepleri:

  • Sıcak su sensörünün arızalı olması olabilir. Sıcak su sensörü yani sıcak su ntc’si olarak bilinen parça Protherm marka kombilerde Leopard modellerindeki görevi sıcaklık derecesini kontrol ederek elektronik kart ile köprü kurmaktır. NTC arızalandığında ise sıcak su derecesini ölçemez ve sıcak su problemi yaşanır.
  • Diğer bir ihtimal de sıcak su sensör kablolarında kısa devre ya da kopma olmuş olmasıdır. Genellikle bu sorun da sıcak su sorunlarında nadiren de olsa karşımıza çıkan problemlerden birisidir. Kısa devre ya da kablonun tamiri sorunun giderilmesine olanak sağlayacaktır.
TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com