Protherm Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor

Protherm kombi çalışıyor petekler ısınmıyor başlığı altında yeni bir sorun ile karşınızdayız. Çözümü gayet basit olan bir sorundan söz edeceğiz ve aslında çözüm yöntemlerine de yine hep birlikte göz atacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve soru işaretlerinizi e ortadan kaldırmış olalım.

Protherm Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
Protherm Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
  • Petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vana kapalı olduğu durumlarda bu sorunu yaşamanız gayet normal ve az önce de dile getirdiğimiz gibi vanaları açarak bu sorunu ortadan kaldırabilir ve çözüm üretebilirsiniz. Servis desteği almanızı gerektirecek bir durum ya da sorun değildir.
  • Kombi kışlık moda çalışıyor ise petekleriniz zaten ısınmayacaktır ve bu da bir sorun teşkil etmiyor.
  • Son olarak petek ısı ayarının kapalı ya da yetersiz olması durumunda da yine bu problem ile karşı karşıya geleceksiniz. Tek başınıza bir çözüm üretemiyorsanız eğer yapmanız gereken şey gayet basit. Protherm servis ekiplerini arayarak sizler de servis talebi oluşturabilir ve yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Protherm kombi neden çalışıyor ancak peteklerim ısınmıyor?

Bu durum, kombinin su basıncının düşük olmasından kaynaklanabilir. Kombinin su basıncını kontrol etmek için, kombi üzerindeki manometreyi kontrol edin. Eğer su basıncı normal aralıkta değilse, kombiye su eklemelisiniz.

Protherm kombim çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Öncelikle kombinin elektrik bağlantılarını kontrol edin ve sigortalarının atıp atmadığını kontrol edin. Eğer sigortalar atarsa, kombinin elektrik bağlantılarındaki sorunu bulmanız gerekebilir. Eğer sorunu bulamazsanız, bir uzmana başvurmanız gerekir.

Protherm kombimde su sızıntısı var. Ne yapabilirim?

Kombinizde su sızıntısı varsa, öncelikle su giriş ve çıkış vanalarını kontrol edin. Eğer vanalarda sorun yoksa, kombinin içindeki su sızıntısını bulmak için bir uzmana başvurmanız gerekebilir.

Protherm kombimin suyu soğuk geliyor. Ne yapabilirim?

Bu durum, kombinin su basıncının düşük olmasından veya kombinin su filtresinin tıkalı olmasından kaynaklanabilir. Kombinin su basıncını kontrol edin ve filtresini temizleyin. Eğer sorun devam ederse, bir uzmana başvurmanız gerekebilir.

Protherm kombimin fanı çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Kombinizin fanı çalışmıyorsa, öncelikle kombinin elektrik bağlantılarını kontrol edin ve sigortalarının atıp atmadığını kontrol edin. Eğer sorun devam ederse, fan motorunun veya fanın kendisinin arızalı olabileceği için bir uzmana başvurmanız gerekebilir.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com