Protherm Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor

Kombiler yazın sıcak su, kışın ise ısıtma için hayatımızın vazgeçilmez elektronik eşyalarından birisidir. Bu kadar fazla kullanılan elektronik eşyalardan biri olan kombi sisteminiz ile ilgili zaman zaman evinizdeki peteklerde ısınma ve ısıtma problemleri yaşamanız çok doğaldır. Protherm kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor probleminiz ile alakalı problem birden fazla nedene bağlanabilir. Bunlardan birkaçını söylemek gerekirse şayet peteklerin ısınmadığını fark ettiyseniz öncelikle kombi sisteminde hava olması kuvvetle muhtemeldir.
Bu sorun teknik bir sorundur. Bu sebeple bu noktada kombi sahibinin yapacağı pek bir şey bulunmaz çünkü her ne kadar halledilebilir bir problem gibi gözükse de bu tip arızalar alanında profesyonel ekiplerce halledilebilir.

  • Öncelikle peteklerde bulunan suyun içinde oksijen olması, onun ısınıp soğurken bu oksijen sisteminde hava oluşmasına sebep olur.
  • Bu sebeple de kombi çalıştığı halde peteklerin ısınmadığı problemi ortaya çıkar.

Bunun tek çözüm yolu alanında uzman ve profesyonel bir teknik servise başvurulmasıdır. Uzman bir teknik ekip elamanı bu tip bir durumda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmını ısıtırken bir kısmının soğuk kaldığını anlayacaktır.

Ayrıca böyle bir durumda basınç da düşük olabilir. Bu durumda sisteme su eklenmesi gerekebilir. Dolayısıyla bu tip şeylerin kombi sahibinin bizzat kendisi tarafından yapması geçici sadece sorunu geçici olarak çözmesi demektir.
Protherm kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor sorununun sebeplerinden biri de peteklerin uzun bir süre kullanımı sonucunda kireçlenmesidir. Çünkü petek temizliği işlemi her tesisatçının teker teker petekleri halledebileceği ve yapacağı bir iş değildir. Bu, hem size uzun vadede bir iş çıkarır hem de pahalıya patlayabilir. Bu sebep ile güvenilir ve alanında uzman kişilerden bu hizmeti almanız çok önemlidir.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com