Protherm Kombi Devreye Girmiyor

Kombi elektrik, su ve doğalgaz ile çalışan kompleks bir yapıya sahip yaz-kış hayatımızın vazgeçilmezi olan mekanik parçalardan oluşan ısıtma sistemi elemanıdır. Protherm kombiler kombi markaları arasında adını kanıtlamış olan markalardan birisidir. Çok fazla kullanıma maruz kalınan tüm elektronik eşyalar gibi kombiler de zaman zaman arıza çıkarabilir. Protherm kombi devreye girmiyor problemi de kullanıcıların sık sık karşılaştığı problemlerden birisidir.

Kombinizin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için Protherm kombi devreye girmiyor sorununuz karşısında ilk olarak kontrol edilmesi gereken noktalar;

  • Kombiye doğal gazın gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun kontrolü için ise ilk olarak yemek pişirmede kullandığınız ocağı kontrol ediniz. Eğer ocağa gaz gelmiyorsa problem oradadır. Fakat ocağınız çalışıyorsa ardından kombiye giden gaz hattının vanasının açık olduğundan emin olmak için orayı kontrol ediniz.
  • Bir diğer kontrol edilecek şey de kombide bulunan suyun 1,5 bar olması gerekir. Eğer cihazda 1,5 bar olacak şekilde su yoksa cihaza su dolumu yapmanız gerekir. Fazla su dolumu yaparsanız 3-bar emniyet ventili kendini açarak fazla suyu otomatik olarak boşaltacaktır.
  • Kombiye gelecek olan voltajın 220 volt olduğunu ve düzenli bir şekilde bu voltajın geldiğini kontrol etmeniz gerekir. Kombi eğer sigorta ya da voltaj düzenleyiciye bağlı ise bağlantılarının açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Bu işlemleri kontrol ettikten sonra eğer kombi hiç devreye girmiyor ise;

  • Fan motoru,
  • Dış hava prosestatı,
  • Kombi elektronik kart (anakart) gibi ekipmanlarda problem var demektir.
TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com