Protherm Kombi E99 Hatası

Kombiler yaz kış kullanımlarımızda hayat kurtaran elektronik eşyalar olarak evlerimizde yerlerini almışlardır. Hatta öyle ki genel olarak yaşama yerini ararken kombili evden yana kullanırız tercihimizi. Bu sebeple de en fazla kullanılan elektronik eşyalar olmasıyla paralel en fazla bozulan elektronik eşyalar arasında da yerini almışlardır. Protherm markasına ait kombiler sektörde yerini kanıtlamak ile birlikte en iyi teknik servis hizmeti veren firmalardan birisidir.

Protherm markasına ait kombilerinizde meydana gelen arızalardan birisi de Protherm kombi e99 hatası olarak bilinir. Bu arıza kullanım kılavuzu ve firmanın Protherm kombi e99 hatası için kısa tanımı elektronik kart arızası olarak belirlenmiştir. Kısaca tanımlamak gerekirse bu arıza/hata kodu kombideki elektronik beyin arızası olsa da parçanın kesin olarak arızalı olduğu anlamına da gelmeyebilir.
Eğer Protherm kombi E99 hatası veriyor ise;

  • Kullanıcıların kombiye gelen elektrik voltajının yeterli düzeyde olduğuna emin olmalıdır.
  • Kombiye gelmesi gereken 220 volt yerine çok düşük bir voltaj geliyor ise cihazınız bu arıza kodlarından birisini ekranında hata kodu olarak mutlaka verecektir.
  • Diğer bir ihtimal ise voltajın 220 volt geldiğinden eminseniz eğer, ana kartın yanmış olma ihtimali vardır.
  • Ana kartın yanmış olması normal düzeyde gelen voltajın cihaza yansıtmasına engel oluyor olabilir.

Unutmayın bu gibi durumların çoğunluğunda elektronik ana kartın tamiri mümkün olduğu için profesyonel bir yardım almanızı öneririz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com