Protherm Kombi F28 Hatası

Protherm markasına ait panther modelli kombilerde meydana gelen Protherm kombi f28 hatası Protherm marka kullanıcılarının aklına Protherm kombi f28 hatası nasıl çözülür sorularını getiriyor. Bu hata kombinizin gaz valfi bobinlerinin arıza yapması sonucu meydana gelen bir arıza çeşididir.
Kullanıcı olarak yapacağınız şeyler;

  • Kombide su seviyesi dolu mu?
  • Gaz vanası açık mı?

Kontrolünü yapmanızdır.
Eğer yukarıda yazılan maddeler yerine getirildiyse ve hala aynı hata ekranda ise cihazı resetlemeniz gerekmektedir.

Aslında Protherm marka kombinizde meydana bu hata kodu son zamanlarda artmaktadır. Bunun nedeni ise gaz basınçlarının dengesiz olması ve düzensiz elektrik voltajlarıdır. Farklı markaların ürettiği gaz valflerinde Avrupa Standartlarında olmasına rağmen maalesef ülkemiz kullanıcılarının hataları dış etkenler f28 hatasını tetiklemektedir.
Protherm kombi f28 hatası sebepleri arasında;

  • Ani doğalgaz kesintisinden sonra bu arıza meydana geldiysedoğal gazınızın vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise Panther kombi f28 arızasından çıkmayacaktır.
  • Ana kartın gaz valfine enerji göndermemesi durumunda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli. Müdahale etmemeniz önerilir.
  • Gaz valfinin arızalanması; kombinin kullanım ya da yoğunluğuna ve monte edildiği kısımlara bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması sonucunda bu arıza meydana gelebilir.
  • Oluşan alevin ana kart tarafından hissedilememesi durumunda elektriksel hata yapıldığında kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com