Protherm Kombi F6 Arızası

Kombiler yaz-kış fark etmeden kullandığımız hayatımızın vazgeçilmezi diyebileceğimiz elektronik eşyalar olarak bilinir. Her mevsim kullanılan bir elektronik eşyanın da düzgün kullanılmadığı zaman arıza vermesi olayı kaçınılmazdır. Bu sorunlar ile her markada karşılaşıldığı gibi Protherm marka kombilerde de sık sık karşılaşılan “Protherm kombi f6 arızası” sorunu ile karşılaştığınızda nasıl çözeceğinize bir bakalım. Protherm marka kombiler birden fazla modele ait kombilerden oluşmaktadır. Bu sebeple her bir modelin ateşleme sorunu farklı farklı kodlarla ekranda gözükebilir.

Protherm Kombi F6 Arızası Çözümü

Protherm kombinize ait ekranda beliren f6 hatası Baca hatası olarak bilinmektedir. Özellikle protherm markasının leopard modeline ait kombilerde çok sık meydana gelen hata genelde fan motorunun temizlenmemesi sonucu meydana gelmektedir. Bu sebeple fan motorunu her yıl bakım esnasında temizlenmelsi ve protherm kombi f6 arıza koduna geçmesi engellenmelidir. Eğer ki bu hata koduna kombiniz geçti ise;

  • Fan motoru
  • Kart
  • Prosestat gibi 3 adet parçadan olma ihtimali yüksektir.

F6 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Eğer protherm kombi f6 hatası meydana geldi ise;

  • Önce kombinizin elektrik hattını kapatın
  • 1 dk bekleyin
  • Eğer kapatıp 1 dakika sonra açtı iseniz gaz vanasını kontrol edin
  • Gaz vanasının açık olduğundan emin olun,

Tüm bu işlemler sonucunda Protherm kombi f6 arızası devam ediyorsa profesyonel ekibi olan ve alanında uzman kişilerden oluşan teknik servislerden yardım almanızı öneririz.


Sıkça Sorulan Sorular

Protherm Kombi F6 Arızası nedir?

Protherm Kombi F6 arızası, kombideki sıcaklık sensörü ile ilgili bir sorundur. Bu sorun, kombinin yanlış bir şekilde çalışmasına neden olabilir.

Protherm Kombi F6 Arızası nasıl çözülür?

Protherm Kombi F6 arızası genellikle sıcaklık sensörünün kirlenmesinden kaynaklanır. Bu sorunu çözmek için sensörü temizlemeniz gerekir. Ancak, sensör kirlenmezse veya sorun devam ederse, bir teknisyen çağırmak en doğru seçenek olacaktır.

Protherm Kombi F6 Arızası neden olur?

Protherm Kombi F6 arızası, kombinin sıcaklık sensörü ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. Sensörün kirlenmesi veya hasar görmesi, arızanın nedeni olabilir.

Protherm Kombi F6 Arızası kombinin çalışmasını etkiler mi?

Evet, Protherm Kombi F6 arızası kombinin yanlış çalışmasına neden olabilir. Bu arıza, kombinin doğru bir şekilde çalışmamasına ve ısıtmamasına neden olabilir.

Protherm Kombi F6 Arızası için garantili servis hizmeti alabilir miyim?

Evet, Protherm Kombi F6 arızası için garantili servis hizmeti alabilirsiniz. Protherm’in resmi web sitesinde yer alan yetkili servislerle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com