Protherm Kombi Işık Yanmıyor

Günümüzde insanların yeni eve taşınmak için arayışta olduklarında baktıkları kriterlerin başında evde doğalgaz olup olmaması geliyor. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınmak ve sıcak suya erişim kolaylığı olmak üzere birçok kolaylık sağlıyor. Ancak her elektronik eşyada olduğu gibi kullanıcılar da zaman zaman kombileriyle ilgili problemlerle karşılabiliyorlar.

Protherm Kombi Işık Yanmıyor Neden?

Protherm kombi ışık yanmıyor sorunu kullanıcılar tarafından çoğunlukla kombi arızası olarak düşünülse de, aslında büyük ölçüde dairedeki elektrik tesisatıyla alakalı bir sorundur. Bunu kombi arızası olarak değerlendirmek için bir takım kontrollerde bulunmak gerekir. Çünkü Protherm kombi ışık yanmıyor şikayeti genellikle kombiye gerekli elektriğin gelmemesinden ötürü meydana gelmektedir.

İlk olarak evinizdeki başka bir elektrikli aleti çalıştırmayı ya da direkt evin lambasını yakıp evde elektrik olup olmadığını kontrol edin. Eğer evinizde elektrik var ise kombinin yanında bulunan sigortanın açık olup olmadığını kontrol edin. Sigorta açık konumdaysa kombinin güç düğmesinin açık olduğundan emin olun. Tüm bunları yaptığınız halde muhtemelen kombinizde bir arıza meydana gelmiş olabilir.

  • Cihazınızda bulunan elektronik ana kartın arıza yapmış
  • Cihazın herhangi bir parçasında oluşan arızadan dolayı kısa devre yapmış
  • Kart üzerinde cam sigorta atmış olabilir.

Bu durumda güvenliğiniz açısında kesinlikle herhangi müdahalede bulunmamalı, mutlaka işinin uzmanı olan teknik servisten yardım talebinde bulunmalısınız. Çağıracağınız teknik servisi arızayı yerinde tespit ettikten sonra güvenli bir şekilde onarımını yapacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Protherm Kombi'nin ışığı neden yanmıyor?

Protherm Kombi’nin ışığı yanmıyorsa, muhtemelen kombiye gelen elektrik gücünde bir sorun vardır. Bu sorunu gidermek için, öncelikle kombinin fişini çekip tekrar takmayı deneyin. Eğer bu çözüm olmazsa, kombinin ana şalterini kontrol edin ve kontrol panelindeki sigortaları kontrol edin. Ayrıca, kombinin gaz vanasını açık konumda olduğundan emin olun.

Protherm Kombi'nin ışığı nasıl açılır?

Protherm Kombi’nin ışığını açmak için, kombinin panelindeki güç düğmesini açık konuma getirin. Daha sonra, kombinin kontrol panelindeki “çalıştırma” düğmesine basın. Bu işlem, kombinin ışığını yakması için gerekli gazı kombiye verir.

Protherm Kombi'nin ışığı yanıp sönüyor, ne yapmalıyım?

Protherm Kombi’nin ışığı yanıp sönüyorsa, bu genellikle kombinin gaz basıncındaki dalgalanmalardan kaynaklanır. Bu sorunu çözmek için, öncelikle kombinin gaz vanasının tamamen açık olduğundan emin olun. Daha sonra, kombinin gaz basıncını kontrol etmek için bir gaz basınç metre kullanın. Kombinin gaz basıncı doğru değilse, gaz kaynağının bağlantılarını kontrol edin veya gaz sağlayıcınızla iletişime geçin.

Protherm Kombi'nin ışığı yanıp sönüyor ve sıcak su gelmiyor, ne yapabilirim?

Protherm Kombi’nin ışığı yanıp sönüyor ve sıcak su gelmiyorsa, bu kombinin su basıncı sorunundan kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek için, kombinin su basıncını kontrol edin ve gerekiyorsa su basıncını ayarlayın. Kombinin su basıncı normalden düşükse, kombinin su besleme vanasını açın. Eğer bu çözüm işe yaramazsa, kombinin su basınç sensörünü kontrol edin veya kombinizi bir uzmana götürün.

Protherm Kombi'nin ışığı yanıp sönüyor ve kombi çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Protherm Kombi’nin ışığı yanıp sönüyor ve kombi çalışmıyorsa, bu kombinin gaz basıncı, su basıncı veya elektrik bağlantılarındaki sorunlardan kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek için, öncelikle kombinin gaz vanasının açık olduğundan, su basıncının yeterli olduğundan emin olun.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com