Arıza Çözümleri

Protherm Kombi Işık Yanmıyor

Günümüzde insanların yeni eve taşınmak için arayışta olduklarında baktıkları kriterlerin başında evde doğalgaz olup olmaması geliyor. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınmak ve sıcak suya erişim kolaylığı olmak üzere birçok kolaylık sağlıyor. Ancak her elektronik eşyada olduğu gibi kullanıcılar da zaman zaman kombileriyle ilgili problemlerle karşılabiliyorlar.

Protherm kombi ışık yanmıyor sorunu kullanıcılar tarafından çoğunlukla kombi arızası olarak düşünülse de, aslında büyük ölçüde dairedeki elektrik tesisatıyla alakalı bir sorundur. Bunu kombi arızası olarak değerlendirmek için bir takım kontrollerde bulunmak gerekir. Çünkü Protherm kombi ışık yanmıyor şikayeti genellikle kombiye gerekli elektriğin gelmemesinden ötürü meydana gelmektedir.

İlk olarak evinizdeki başka bir elektrikli aleti çalıştırmayı ya da direkt evin lambasını yakıp evde elektrik olup olmadığını kontrol edin. Eğer evinizde elektrik var ise kombinin yanında bulunan sigortanın açık olup olmadığını kontrol edin. Sigorta açık konumdaysa kombinin güç düğmesinin açık olduğundan emin olun. Tüm bunları yaptığınız halde muhtemelen kombinizde bir arıza meydana gelmiş olabilir.

  • Cihazınızda bulunan elektronik ana kartın arıza yapmış
  • Cihazın herhangi bir parçasında oluşan arızadan dolayı kısa devre yapmış
  • Kart üzerinde cam sigorta atmış olabilir.

Bu durumda güvenliğiniz açısında kesinlikle herhangi müdahelede bulunmamalı, mutlaka işinin uzmanı olan teknik servisten yardım talebinde bulunmalısınız. Çağıracağınız teknik servisi arızayı yerinde tespit ettikten sonra güvenli bir şekilde onarımını yapacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA