Protherm Kombi Isıtmıyor

Kombiler yazın sıcak su, kışın ise ısıtma için hayatımızın vazgeçilmez elektronik eşyalarından birisidir. Bu kadar fazla kullanılan elektronik eşyalardan biri olan kombi sisteminiz ile ilgili zaman zaman evinizdeki peteklerde ısınma ve ısıtma problemleri yaşamanız çok doğaldır. Protherm kombi çalıştığı halde Protherm kombi petekler ısıtmıyor problemi ile alakalı problem birden fazla nedene bağlanabilir. Bunlardan birkaçını söylemek gerekirse şayet peteklerin ısınmadığını fark ediyorsanız öncelikle kombi sisteminde hava olması kuvvetle muhtemeldir.

Protherm Kombi Isıtmıyor Sorunu Çözümü

Bu sorun teknik bir sorundur. Bu sebeple bu noktada kombi sahibinin yapacağı pek bir şey bulunmaz çünkü her ne kadar halledilebilir bir problem gibi gözükse de bu tip arızalar alanında profesyonel ekiplerce halledilebilir.

  • Öncelikle peteklerde bulunan suyun içinde oksijen olması, onun ısınıp soğurken bu oksijen sisteminde hava kabarcığının oluşmasına sebep olur.
  • Bu sebeple de kombi çalıştığı halde peteklerin ısınmadığı problemi ortaya çıkar.

Bunun tek çözüm yolu alanında uzman ve profesyonel bir teknik servise başvurulmasıdır. Uzman bir teknik ekip elamanı bu tip bir durumda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmını ısıtırken bir kısmının soğuk kaldığını anlayacaktır.

Ayrıca böyle bir durumda basınç da düşük olması olasıdır. Bu durumda sisteme su eklenmesi gerekebilir. Dolayısıyla bu tip şeylerin kombi sahibinin bizzat kendisi tarafından yapması geçici sadece sorunu geçici olarak çözmesi demektir.

Protherm kombi ısıtmıyor sorununun sebeplerinden biri de peteklerin uzun bir süre kullanımı sonucunda kireçlenmesidir. Çünkü petek temizliği işlemi her tesisatçının teker teker petekleri halledebileceği ve yapacağı bir iş değildir. Bu, hem size uzun vadede bir iş çıkarır hem de pahalıya patlayabilir. Bu sebep ile güvenilir ve alanında uzman kişilerden bu hizmeti almanız çok önemlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Protherm kombim neden ısıtmıyor?

Kombinin ısıtmamasının nedeni birçok farklı olabilir. Bu nedenle, kombinin tüm bileşenleri ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Bazı olası sorunlar, sensörlerdeki arızalar, su basıncındaki düşüşler, pompa sorunları veya tesisat problemleridir.

Protherm kombim çalışıyor ancak hiç sıcak su gelmiyor, ne yapabilirim?

Bu durumda, kombinin su basıncını kontrol etmeniz gerekir. Su basıncı düşükse, kombi çalışsa bile sıcak su üretmeyebilir. Ayrıca, sıcak su üretimi için ayarlanmış bir sıcak su termostatı da kontrol edilmelidir. Termostat arızalıysa, kombi sıcak su üretmeyebilir.

Protherm kombimin fanı çalışıyor ancak kombi çalışmıyor, sorun ne olabilir?

Bu durumda, gaz vanası arızalı olabilir. Gaz vanasını kontrol etmek için bir kombi teknisyeni çağırmanız gerekebilir. Ayrıca, kombinin filtreleri ve sensörleri de kontrol edilmelidir.

Protherm kombim ısınıyor ancak kombi radyatörlerime su göndermiyor, ne yapabilirim?

Bu durumda, kombinin su pompası arızalı olabilir. Su pompasının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Ayrıca, kombinin tesisatında bir blokaj olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Protherm kombim su sızdırıyor, ne yapmalıyım?

Bu durumda, kombinin sızıntı kaynağı tespit edilmeli ve onarılmalıdır. Kombi tesisatında bir çatlak veya kaçak olabilir. Kombi teknisyenine başvurmanız ve sızıntıyı gidermeniz önerilir.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com