Protherm Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir.

Protherm Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor Neden?

Yeni nesil Protherm marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Eğer Protherm kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor ise bu kombinizdeki kullanım suyu sensöründe bir sorun olduğuna işarettir. Eğer Protherm kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor ise kombinizde sıcak su temini sağlayamazsınız. Kırmızı ledin yanıp sönmesinin nedenleri arasında;

  • Kullanım suyu sensörü arızası
  • Sensör borularında nemlenme
  • Sensör bağlantısında herhangi bir problem yaşanmış olabilir.

Bu durumda ne yazık ki kullanıcı olarak bir şey yapmanız mümkün değildir. Arızanın teşhis edilip onarılması için mutlaka işinin uzmanı teknik servis ekiplerinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bu ve benzeri problemlerin çok sık yaşanmaması için mutlaka kombilerin ve peteklerin yıllık periyodik bir şekilde yapılması gereken bakımları asla aksatılmamalıdır.


Sıkça Sorulan Sorular

Protherm kombimde kırmızı ışık yanıp sönüyor, ne yapmalıyım?

Bu durum genellikle kombinizin basıncının düşük olduğunu gösterir. Öncelikle kombinizin su basıncını kontrol etmeniz gerekir. Eğer basınç düşükse, kombinizin su basıncını yükseltmek için kullanım kılavuzunda belirtilen adımları izleyebilirsiniz.

Protherm kombimde kırmızı ışık yanıyor, ancak hiçbir hata kodu göstermiyor, ne yapabilirim?

Kombinizde kırmızı ışık yanıyor ve hiçbir hata kodu görüntülenmiyorsa, kombinizin bir servis gerektirdiğini gösterir. Yetkili bir Protherm servisiyle iletişime geçmenizi öneririz.

Protherm kombimde kırmızı ışık yanıyor ve E01 hatası kodu görüntüleniyor, ne yapmalıyım?

E01 hatası kodu, kombinizin fanının çalışmadığını gösterir. Bu sorunu çözmek için öncelikle kombinizin fanını kontrol etmeniz gerekir. Fan çalışmıyorsa, bir Protherm servisiyle iletişime geçmeniz önerilir.

Protherm kombimde kırmızı ışık yanıyor ve E10 hatası kodu görüntüleniyor, ne yapabilirim?

E10 hatası kodu, kombinizin su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinizin su basıncını kontrol etmeniz ve su basıncını yükseltmek için kullanım kılavuzunda belirtilen adımları izlemeniz önerilir.

Protherm kombimde kırmızı ışık yanıyor ve E20 hatası kodu görüntüleniyor, ne yapabilirim?

E20 hatası kodu, kombinizin sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu gösterir. Bu sorunu çözmek için bir Protherm servisiyle iletişime geçmeniz önerilir.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com