Arıza Çözümleri

Protherm Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir.

Yeni nesil Protherm marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Eğer Protherm kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor ise bu kombinizdeki kullanım suyu sensöründe bir sorun olduğuna işarettir. Eğer Protherm kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor ise kombinizde sıcak su temini sağlayamazsınız. Kırmızı ledin yanıp sönmesinin nedenleri arasında;

  • Kullanım suyu sensörü arızası
  • Sensör borularında nemlenme
  • Sensör bağlantısında herhangi bir problem yaşanmış olabilir.

Bu durumda ne yazık ki kullanıcı olarak bir şey yapmanız mümkün değildir. Arızanın teşhis edilip onarılması için mutlaka işinin uzmanı teknik servis ekiplerinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bu ve benzeri problemlerin çok sık yaşanmaması için mutlaka kombilerin ve peteklerin yıllık periyodik bir şekilde yapılması gereken bakımları asla aksatılmamalıdır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56