Protherm Kombi Musluk İşareti

Doğalgaz kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de insanlar için oldukça önem taşır. Doğalgazın işlevsel olarak dönüşümüne ise kombiler aracılık etmektedir. Doğalgaz ve kombi birlikte, yaz mevsiminde ısınmadan ziyade sıcak su ihtiyacının karşılanması açısından önemli konuma sahiptir. Bu yüzden kombiler diğer tüm elektronik eşyalar gibi temel ihtiyaçlarımızı en kolay yoldan karşılarken kullanıcısına doğru direktif vererek kendi kullanımının komplike olmasını engellemelidir.

Tüm bunlara dayanarak elektronik eşyaların ekranlarındaki her uyarı hata kodu olarak algılanmaması gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü ekranda verdiği kodlar aslında nasıl ve hangi modda çalıştığının da göstergesi olabilir. Protherm kombi musluk işareti yanıp sönüyor sorusu kullanıcılar tarafından cevabı oldukça merak edilen ve problem olarak düşünülen sorular arasındadır. Aslında sadece kombimizin yaz konumunda kullanılarak sıcak su ihtiyacını karşıladığını gösteren bir simgedir. Bu bir hata ya da arıza simgesi değildir. Ancak Protherm kombi musluk işareti yanıyor ve sıcak sudan yararlanamıyorsanız;

  • Öncelikle kombi tesisat basıncı kontrol edilmeli.
  • Kombi altındaki tesisat vanaları kontrol edilmeli.
  • Petek vanaları kontrol edilmeli.

Bunlar kontrol edildiği halde hala ekranda musluk işareti yanıp sönüyor ve sıcak su konusunda problem yaşıyor iseniz Protherm teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com