Protherm Kombi Petekler Isınmıyor

Kombiler yazın sıcak su, kışın ise ısıtma için hayatımızın vazgeçilmez elektronik eşyalarından birisidir. Bu kadar fazla kullanılan elektronik eşyalardan biri olan kombi sisteminiz ile ilgili zaman zaman evinizdeki peteklerde ısınma ve ısıtma problemleri yaşamanız çok doğaldır. Protherm kombi petekler ısınmıyor problemi ile alakalı birden fazla neden sayılabilir. Bunlardan birkaçını saymak gerekirse şayet peteklerin ısınmadığını fark ettiyseniz öncelikle kombi sisteminde hava olması kuvvetle muhtemeldir.

Protherm Kombi Petekler Isınmıyor Neden?

Bu sorun teknik bir sorundur. Bu sebeple bu noktada kombi sahibinin yapacağı pek bir şey bulunmaz çünkü her ne kadar halledilebilir bir problem gibi gözükse de bu tip arızalar alanında profesyonel ekiplerce halledilebilir.

  • Öncelikle peteklerde bulunan suyun içinde oksijen olması, onun ısınıp soğurken bu oksijen sisteminde hava oluşmasına sebep olur.
  • Bu sebeple de kombi çalıştığı halde peteklerin ısınmadığı problemi ortaya çıkar.

Bunun tek çözüm yolu alanında uzman ve profesyonel bir teknik servise başvurulmasıdır. Uzman bir teknik ekip elamanı bu tip bir durumda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmını ısıtırken bir kısmının soğuk kaldığını anlayacaktır. Ayrıca böyle bir durumda basınç da düşük olabilir.

Protherm kombi petekler ısınmıyor sorununun sebeplerinden biri de peteklerin uzun bir süre kullanımı sonucunda kireçlenmesidir. Çünkü petek temizliği işlemi her tesisatçının teker teker petekleri halledebileceği ve yapacağı bir iş değildir. Bu, hem size uzun vadede bir iş çıkarır hem de pahalıya patlayabilir. Bu sebep ile güvenilir ve alanında uzman kişilerden bu hizmeti almanız çok önemlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Protherm kombi peteklerim neden ısınmıyor?

Peteklerin ısınmaması, kombi cihazınızın bir sorun yaşadığını gösterir. Kombi cihazınızın filtrelerinin tıkalı olması, su basıncının düşük olması, termostatik vana arızası gibi birçok sebep nedeniyle petekleriniz ısınmayabilir.

Protherm kombi filtresini nasıl temizlerim?

Kombi filtresini temizlemek için öncelikle kombi cihazını kapatmanız gerekiyor. Ardından filtre kapağını açıp filtre kartuşunu çıkararak temizleyebilirsiniz. Filtre kartuşunu temizledikten sonra tekrar yerine takarak kapağı kapatın ve kombi cihazını açabilirsiniz.

Su basıncı neden düşük olabilir?

Su basıncı düşük olması, kombi cihazının çalışmasını engelleyebilir. Su basıncının düşük olması, su kaçakları, tesisat problemleri veya kombi cihazının genleşme tankındaki hava miktarının azalması gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Protherm kombi cihazımın termostatik vanası arızalandı, ne yapmalıyım?

Termostatik vananın arızalanması, peteklerin ısınmamasına neden olabilir. Bu durumda, vanayı değiştirmeniz gerekiyor. Vanayı değiştirmeden önce mutlaka kombi cihazınızı kapatın ve vananın değiştirilmesi için uzman bir servis desteği alın.

Protherm kombi cihazımın sıcak suyu gelmiyor, ne yapabilirim?

Kombi cihazınızın sıcak su vermemesi, birçok sebepten kaynaklanabilir. Kombi cihazınızın su basıncının düşük olması, sıcak su borularındaki tıkanıklıklar, musluklardaki su akış ayarlarının yanlış olması veya kombi cihazının sıcak su eşanjöründe arıza olması nedeniyle sıcak su gelmeyebilir. Sorunu tespit etmek için bir uzman desteği almanız gerekmektedir.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com