Arıza Çözümleri

Protherm Kombi Petekler Isınmıyor

Kombiler yazın sıcak su, kışın ise ısıtma için hayatımızın vazgeçilmez elektronik eşyalarından birisidir. Bu kadar fazla kullanılan elektronik eşyalardan biri olan kombi sisteminiz ile ilgili zaman zaman evinizdeki peteklerde ısınma ve ısıtma problemleri yaşamanız çok doğaldır. Protherm kombi petekler ısınmıyor problemi ile alakalı birden fazla neden sayılabilir. Bunlardan birkaçını saymak gerekirse şayet peteklerin ısınmadığını fark ettiyseniz öncelikle kombi sisteminde hava olması kuvvetle muhtemeldir.

Bu sorun teknik bir sorundur. Bu sebeple bu noktada kombi sahibinin yapacağı pek bir şey bulunmaz çünkü her ne kadar halledilebilir bir problem gibi gözükse de bu tip arızalar alanında profesyonel ekiplerce halledilebilir.

  • Öncelikle peteklerde bulunan suyun içinde oksijen olması, onun ısınıp soğurken bu oksijen sisteminde hava oluşmasına sebep olur.
  • Bu sebeple de kombi çalıştığı halde peteklerin ısınmadığı problemi ortaya çıkar.

Bunun tek çözüm yolu alanında uzman ve profesyonel bir teknik servise başvurulmasıdır. Uzman bir teknik ekip elamanı bu tip bir durumda genellikle radyatör peteklerinin bir kısmını ısıtırken bir kısmının soğuk kaldığını anlayacaktır. Ayrıca böyle bir durumda basınç da düşük olabilir.

Protherm kombi petekler ısınmıyor sorununun sebeplerinden biri de peteklerin uzun bir süre kullanımı sonucunda kireçlenmesidir. Çünkü petek temizliği işlemi her tesisatçının teker teker petekleri halledebileceği ve yapacağı bir iş değildir. Bu, hem size uzun vadede bir iş çıkarır hem de pahalıya patlayabilir. Bu sebep ile güvenilir ve alanında uzman kişilerden bu hizmeti almanız çok önemlidir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA