Protherm Kombi F5 Hatası Nasıl Giderilir

Protherm kombi f5 Hatası nasıl giderilir problemi genelde Protherm markasına ait lynx model kombilerde görülür. Bu markanın kullanıcıları bu arızanın ekranda belirmesi ile bir hayli zor duruma düşmektedir.

Protherm kombi F5 hatası nasıl giderilir sorusu genelde yağmurlu, şimşek çakan ya da aşırı soğuk havalarda daha fazla ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu tür hatalar genelde fan kontrolü ve prosestat değişimi ile geçer. Ve kullanıcının  f5 arızası sorunu ortadan kalkmaktadır. Bir başka f5 hatası da kombinin fanının devrinden ya da ana kart arızasından meydana gelebilir. Fan motorları genelde uzun süre bakım yapılmadığı zaman içindeki kanatçıklar akım çekmekte zorlanmakta ve Hava prosestadı da kendisinde gerekli akımı oluşturamadığı zaman f5 hatasını ekranda vermektedir.
Ekranda bu hatayı gördüğünüzde;

  • Önce cihazınıza giden elektriği kapatıp tekrar açın ve 20 sn sonra sıcak su musluğunu açarak ekrandaki f5 hatasını tekrar kontrol edin eğer tekrar aynı uyarıyı alıyorsanız işlemlere devam edebilirsiniz.
  • Kombinizin gaz kolunu açıp kapattıktan sonra 30 sn bekleyin ve tekrar sıcak suyu deneyelim.
  • Kombilerde genelde su seviyesi barı 1 ila 2 bar arasında olmalı bunu kontrol edin ve su doldurup tekrar sıcak su testi yapın.
  • Buna rağmen sıcak su alamadı iseniz teknik servisinizi aramanız önerilir.

One comment

  1. Benim kombi tamir ediyorlar ertesi gün gene agrızalanıyor ve benim cocugum bronşit oldu kombi yüzünden

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servisi Altus Servisi Electservis.com Baymak-servis.org Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com